BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sprogskole užkariavimas

Didžioji diena - šiandien užkariavau sprogskole. Kalbant rimtai, pirmą kartą nuėjau (nes galiausiai gavau pakviečiantį laišką) į kalbų mokyklą. Eidama visą kelią galvoje dainavau “Gir gir gir, gar gar gar, į mokyklėlę…”, prie pat durų pradėjau nervintis. Prie tų pačių durų (nr. 16) laukė jau keletas žmogėnų. Apsidžiaugiau, kad atrodė kaip normalūs studentai, o ne kebabus kepantys senukai (tokių bijojau dėl kitų lietuvaičių patirties, jog tokie tik žvengia tarpusavy ir nieko nesimoko).

Galiausiai atėjo mokytoja, kuri kažkodėl nuolat murmėjo kažką daniškai. Prisistatė. Panelė Anette pasirodė nesanti tikra mūsų mokytoja, o tik pavaduojanti. Išklausinėjų mūsų vardų. Aišku, niekas neištarė “jeg hedder”, kas reiškia “aš vadinuos”, kadangi tarimas panašus į tos pačios į mokyklą einančios žąselės girgėjimą. Vis dėlto, pavyko išssiaiškinti vardus ir kas iš kur atvyko. Mano grupėje bus:

2 vengrai (Erna ir Tomaš)
1 amerikietis (Carter), kuriam tai pirma (PIRMA) užsienio kalba
5 kinai (Shin, Y, Sara ir Eric, 1 taip ir neatėjo)

Išklausus vardus mokytoja pasitikrino sąrašė. Tada paiškėjo, jog kinai Sara ir Eric nėra Sara ir Eric, bet Lin ir Yang. Tačiau man jau Švedijoj teko pažinoti Xiao Miao pasivadinusią “Shelly” ir vaikščiojantį anekdotą Cui, kuris vardus sugebėjo per pusmetį pakeisti keliskart, tarp jų buvo ir tas pats Eric, ir Michael ir dar keletas.

Beje, mano vardas pasirodė esantis nuolatinė confusion danams, nes jie turi tokį patį vardą kaip mano, tik kitaip rašomą. Todėl jie jaučia tiesiog būtinybę mano vardą iškraipyti (nes juk rašomas ne taip pat :))

Dar viena smagybė buvo Carter, kuris niekaip nepataikė pasakyti ką nors teisingai, vietoj “jeg” nuolat sakė anglišką “I” ir dar pusę likusių žodžių tarė visiškai angliškai. Į galą net Anette pradėjo juoktis, kai Carter nesukebėjo ištarti garso “sk”, kuris, beje, yra ir anglų kalboj (desk, pavyzdžiui). “I am from south…” buvo jo pasiteisinimas. Taip, matyt pietinėse valstijose žmonės tokių dalykų neturi. Beje, pamokų pabaigoj Carter pasirodė besąs labai paslaugus ir pasisiūlė mane parvežti namo, bet kadangi gyvenu už 5 min (jei eini lėtai) kelio, nebuvo reikalo. Beje, jis pats gyvena vos už 10 min kelio pėsčiomis. Ech… sunku jam bus Danijoj.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

 1. Inga:

  Kazko nesistebiu del amerikiecio hehe :)
  Visokiu yra, visokiu reikia, yra gi ir geru zmoniu tarp ju hehehe :)

 2. GG:

  Inga - tikra tiesa, dėl jo tik smagiau buvo :)

 3. ouje ((: tai daug smagumu dabar laukia, sveikinu!

  del kinieciu tai tikrai labai keista ta ju maniera pasiimt kazkokius angliskus vardus. Pazystu Rogeri ir Roju, nu nei du nei desimt kaip sakoma.

  O amerikieti viena turejau savo svedu kursuose tai jis tikrai labai stengesi bet nifiga jo tarimas neprogresavo, taip ir liko visiskai nesuprantamas ir labai angliskas (: matyt tautos savybe.

Rašyti komentarą