BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kopenhagos parkų šturmas: continued

Savaitgaliai visada yra sunkiausio darbo metas. darbas - tai išsirinkti, ką veikti, kad laikas būtų praleistas naudingai. Kartais besirenkant kokią veiklą užeina toks pionieriškos pareigos jausmelis. Kažkur į “Surinksime 10 kr metalo laužo” temą.
Štai neseniai besirinkdami ką veikti, įsijungėmė visit Copenhagen tinklapį. Kas man ten itin patiko, tai suskirstymas pagal norus ir pomėgius, pvz: “romantic Copenhagen”, kur net paminėtos geriausios vietelės bučiuotis, bei “Organic Copenhagen” ar “ideas for sunny day”.

Smagiausia, kad nepasinaudojom nė vienu pasiūlymu, bet prisiminėm, kad šiuo metu tam tikrom valandom Tivolyje skelbiamos super nuolaidos. Tai ir padiktavo mūsų kelionės tikslą.

Turiu pripažinti, kad Tivolyje (pragyvenusi kelis mėnesius visai kaimynystėj) dar nebuvau buvusi. Gasdino milžiniška žmonių (nuo milžiniškų kinų grupių iki pusgirčių švedų) spūstis prie įėjimo. Laukti po valandą prie kiekvienos atrakcijos plius mokėti sezono kainą tikrai nenorėjau. Tačiau ilgai laukiantiems - dangus, ar koks ten posakis. Išlaukėm ir patraukėm į Tivolį.

Šitas diedulis mimas, pasirodo, yra Tivolio super mascot. Kartais (per pilnatį, pavyzdžiui, arba jo darbo dienomis) galima jo mimavimų pasižiūrėti ant šalimais esančios povinės scenos. Kai mes lankėmės buvo kaip tik jo nedarbo diena. Kadangi man mimai gana šiurpūs, tai pernelyg neliūdėjau.

Pats Tivolis nustebino daugiausia savo gana senovine atmosfera. Kone užsimaniau užsivilkti 20 a. pradžios suknelę, subanguoti plaukus trečiosios bangos metodu ir keliauti žiūrėti varječių siurbčiojant šampaniuką,  o po to pasivažinėti tuo metu aukščiausiais kalneliais visoje Europoje. Labiausiai įspūdį sustiprino senovinė cukrainė-konditerija su grynai senoviškai raitytomis kėdėmis ir žydromis staltiesėmis:

Vis dėlto valgyt cukruotų dalykiukų nenorėjome, kadangi kaip tyčia į rankas papuolė “crazy nuolaidų” lankstinukas, kur pamatėm, kad galim gauti arbatos už 1 kr. T.y. už maždaug 40 ct ar pan, kad danijoj yra nerealiai nesąmoninga kaina.

Arbata, beje, buvo tikrai skani (rinkomės baltąją), o ir pakartotinis užpylimas buvo galimybių sąraše, taigi šiek tiek užsisėdėjome. Tuomet pastebėjom, jog atėjo laikas, kai visi atrakcionai už dyką, todėl kone pakniopstom bėgom, kad nereiktų praleisti viso nemokamo laiko vien laukiant. Pirmiausia išsirinkom aukštą bokštą, prie kurio ant grandinių pritaisytos kėdutytės. Atsisėdama ant tų kėdučių, tuomet visi adrenalino fanatikai iškeliami aukštai aukštai ir greitai sukami aplink sudarydami ne iotin malonų pilvui smailų kampą bokšto atžvilgiu.  Prie viso to prisideda siaubingas vėjas “ten aukštai” ir labai jau skruzdėlytiškai atrodančios mašinų lempos mieste. Freaky. Bet nusileidus užsimaniau kilti vėl. tačiau vėl būtų reikėję atstovėti eilę, o ir nemokamą valandą norėjosi išnaudoti kuo daugiau skirtingų atrakcijų. taigi išbandėme ir seniausiuosius kalnelius, ir traukinuką, važinėjantį smagiai besiraitančiais ratais (beje, sėdėjom priekyje, kas sustiprino visą “fun”).

Po visų šių atrakcijų mano plaukai atrodė kaip po geros audros, o ir sutemti spėjo. Jau galvojome eiti namo, tačiau prie išėjimo pamatėme, jog poviniame teatre (jo uždanga dekoruota kaip povo uodega) kažkas vyksta. Prisėdome ir mes ir labai laiku pataikėme, kadangi kaip tik prasidėjo baletas pagal Anderseno pasaką. Pastatytas tikrai gražiai ir netgi šiais spec. efektų persivalgymo laikais buvo tikrai įdomus, nors ir pakankamai vaikiškas choreografijos atžvilgiu.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Nuolaidų maniakai ((: Respekts!
    Fainai pripasakojai, apėmė prisiminimai, užsimaniau vėl ten apsilankyt (:

  2. Rugeveja:

    Faina diena parke apturejote:))) Graziai viskas atrodo:)

Rašyti komentarą