BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

šokoladizmas

penktadienis, kaip visada - pyrago diena :D
Šįkart pyragas buvo ne vienas, nes ir progų pasitaikė keletas.
Pirmiausia, teko sudalyvauti Kopenhagiečių meet’e. Tiesa, mūsų buvo nedaug: trys moteriškės (hehe, kaip pasisendinau) ir dvi mergytės. Ta proga išbandžiau ir Kopenhagos metro bei Frederiksberg parduotuvių ir visokio gėrio centrą (a la Akropolis). Didelio gėrio neradau, kadangi nelabai ir ieškojau - pirkau viso labo telefono papildymą, kurį paslaugi pardavėja man dar ir suvedė į tel.  Geriausias dalykas, be abejo, buvo galimybė keletą valandų pašnekėti apie šį bei tą, pagerti kartu kavos, pasidalinti įspūdžiais ir nuoskaudom…

Taigi, šitam meet’ui keptas pyragas vadinasi (mano galvoje) Kakavinis pyragas Nr. 001
O daromas jis taip:
Ėmiau  po puodelį miltų, cukraus, karšto vandens. taip pat apie 50g tirpinto sviesto ir pusę puoduko kakavos. dar 1 kiaušinį (M/L dydžio) ir 2 šaukštelius kepimo miltukų. Visą gėrį reikia gerai išmaišyti (geras išmaišymas yra pyrago pagrindas) ir kepti riebalais išteptoje formoje, 180 laipsnių temperatūroje apie 30 min.
Rezultatas (su daugybe cukraus pudros):mmmm…

Kitas pyragas kol kas neprapjautas, vadinasi “Semi-fudge” (keptas MB sugrįžimo proga), kadangi turi daugybę riebalų ir cukraus, bet beveik jokių miltų :D gal šitą gėrį kol kas pasilaikysiu (neragavus geriau nerekomenduosiu).

Dar naujienų - šiandien visą dieną lyja. Todėl pirmą pusdienį dedikavau namų tvarkymui, toliau žiūrėsim kas bus :D Gal baigsis ir lietus…

Rodyk draugams

Only in America

Šiandien klajojant po interneto platybes atradau šią grožybę:


Gal atrodo pakankamai nekaltai ir neverta blog’o įrašo. Klystate.

Šios grožybės info rašoma:

Serving Size 1 Serving (32 fl.oz)
Amount Per Serving
Calories 2310 Calories from Fat 970
% Daily Value*
Total Fat 108g

166%
Saturated Fat 64g

320%
Trans Fat
2.5g

Cholesterol 295mg 98%
Sodium 1560mg 65%
Total Carbohydrates 303g 101%
Dietary Fiber 2g 8%
Sugar 266g
Protein 35g

266g cukraus vienoje porcijoje! ir 320 procentų dienos sočiųjų riebalų… Ir tai tik gėrimas, pridėkime dar šlamščiamaiščio porciją. Nieko keisto, kai kitoje lygybės pusėje yra 60 proc. viršsvorio turinčiųjų procentas.

Ir juokingiausia, jog šio produkto sudėtyje yra lieso pieno milteliai. Kam vargintis? Galėjo plakti tiesiog grietinę :D

Rodyk draugams

Penktadienis - pyrago diena

Nuo šiol penktadieniais visada kepsiu pyragus. Ir dėsiu receptus čia. Tai yra pasižadėjimas. galit mane apmėtyti negatyviais komentarais, jei jo nevykdysiu :D

Pyragas Nr. vienas yra iš praėjusio penktadienio (deja, neturėjau laiko jo įdėti tada).
Jis paimtas iš Pragaro virtuvės ir vadinasi “Uogienės pyragas”

Pyragui reikia:
1 stiklinės uogienės (aš naudojau bruknių su čili pipiriukais :D bet galima ir ne tokią ekstremalią. Geriau, manyčiau, jei būtų nesaldi arba kuo mažiau saldi)
1 stiklinės atvėsintos arbatos (juodos, naudojau Earl Grey)
1 stiklinės cukraus (naudojau kiek mažiau, bijojau, kad bus per saldu)
4 stiklinės miltų
2 nemaži šaukšteliai kepimo miltelių (visada ir visur naudoju tik kepimo miltelius, bet jei norit naudoti sodą - labai prašom. nepamirškit užgesint kuo nors rūgščiu (pvz. bruknių uogiene)
3 kiaušiniai (mano naudoti buvo M dydžio, jei didesni - reiks mažiau)
cinamonas, vanilinis cukrus, truputukas druskytės.
Viskas

Susirinkus visus produktus reikia juos išmaišyti. Aš (kaip visada) viską dėjau bet kokia tvarka (ir viskas išėjo - raktas yra geras išmaišymas, o ne dėjimo tvarka).
Tuomet formą ištepti riebalais ir supilti visą tešlą. Įkaitinti orkaitę iki maždaug 170-180 laipsnių ir kepti apie 1h.

Rezultatas:

Pyragas visai be riebalų, todėl geriausia valgyt kuo šviežesnį - pastovėjęs tampa neskanus. Taip pat būčiau dėjus dar mažiau cukraus. Visai nieko idėja būtų pertepti uogiene.

Jei kas nros kepsit, parašykit, kaip gavosi :D

Rodyk draugams

Grįžau :D

Iš mažojo Jutlandijos miestelio galiausiai grįžau į Kopenhagą.
Einant per numylėtąją Istedgade nuo stoties link namų sutikau kaip niekad daug apsinešusių, prisigėrusių, apsipūtusių ir prisiuosčiusių. Daug policijos automobilių, įvairaus plauko skysčių ant gatvės, daug turkų valančių savo kebabynių ir halal parduotuvių langus.
Bet buvo faina galiausiai matyti daug žmonių, veiksmo, įvairių kultūrų ir kalbų. Kopenhaga nuo visos Danijos skiriasi tuo, jog čia pašalinta likusios Danijos trūkumai: yra ką veikti sekmadieniais (pvz. eiti apsipirkti ar į kavinę) ir jei neturi daugiavaikės šeimos ar bent nuolat namie sėdinčio sutuoktinio ir nuo vaikystės išklikusių draugų (nes kitaip čia jų beveik neįmanoma susirasti), tuomet nesi vertas išvis kažką veikti. Tuo tarpu Kopenhagoj gali gauti nusipirkti duonos ir vyno šeštadienį 22 val. Ko daugiau žmogui bereikia.

Rodyk draugams

Prižiūriu šunį

Ateinančias dvi savaites prižiūriu šunį. Ne bet kokį. Priklausantį brangiausiojo tėvams, kol jų šeima atostogauja NYC.
Prieš jiems išvažiuojant nerimavau, galvojau, kas, jei tas šuo manęs neklausys, liūdės, visą dieną gulės prie batų, uostydamas jį paikusių šeimininkų kvapus.
mane užtikrino, kad šitas šuo yra kaip vaikščiojantis antidepresantas: visada šypsosi, šokinėja iš džiaugsmo, laksto aplink ir loja tik ant kai kurių kitų šunų.

Guess what.

Šiandien diagnozuoju šuniui totalią depresiją. Ėda tik 5 min pražiūrėjęs į maistą liūdnom akim. Visą dieną guli. Pašauktas atsliūkina sliūkiniausiu ritmu.

Nuostabu. 2 savaites viena su depresuotu šuniu.

Rodyk draugams