BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Penktadienis, 22:00 - vis dar dirbu

Pradedu šį įrašą lygiai 22:00. Penktadienis.
Ir aš labai smagiai leidžiu laiką. Dirbu.
Esmė, kad visada šaipiaus iš žmonių, kurie dirba ilgiau “nei jiems priklauso”. Sakiau, kad jie tiesiog nespėja padaryti darbų pakankamai greitai.
Daugiau ar mažiau aš vis dar taip manau apie daugybę darbų. Esu savo akim mačiusi tuos “krapštukus”, kurie tiesiog krebždena klaviatūra kai visi seniai išėję ir žinau, kad visą dieną jie arba prasėdėjo “Delfyje”, arba prašnekėjo kavos kambarėlyje su kolegomis, arba skype guodė draugę, kurią paliko vaikinas dėl per ilgų nagų ir per geltonų dantų.
Bet šiandien aš dirbu vėlai dėl dviejų priežasčių:
a) dirbu sau
b) pirmą pusę dienos prasėdėjau stomatologės (ar reik sakyt “odontologės”?) kėdėje, leisdama krapštyti mano danties kanalą.

Ir šiaip ši savaitė buvo sunki, darbinga, bet vaisinga. Padarėm štai ką:
1. susitarėm su teisininku dėl konsultacijos kaip mūsų įmonė veiks tarp Danijos ir Lietuvos (užtruko 10 min)
2. išssiuntėm gausybę spaminių atvirukų potencialiems klientams (lai džiaugias) (maždaug 2 val. adresų rašymo ir pašto ženklų klijavimo)
3. aš prasėdėjau visą dieną tvarkydama apskaitą (ir kas sukūrė tokią sudėtingybę…). (užtruko ~6h)
4. sutvarkiau visokius popierius, kurie mėtėsi ant stalo. Visa tai užtruko ~3h
5. užbaigėm keletą webdizainų (užtruko nerealiai daug)
6. sudarėm ateinančio mėnesio strategiją (užtruko keletą vakarienių Pilies kepyklėlėje, Mambo picoje ir Mano guru salotų bare)
7. Nusipirkom lėktuvo bilietus į Daniją

Rytoj vėl darbo diena, kuo iš esmės džiaugiuos. Kažkaip kai dirbi sau, tai ir smagu, ir gera, ir noris kuo daugiau padaryti.

Bet yra dar du dideli akmenys ant pečių: BBD gynimas ir tas nelemtas kalbos mokymasis. Kaip, o kaip man jos išmokti???

Rodyk draugams

Europa protingiems ir kvailiems

Yra tokia knygučių serija. Sukurta ji, žinoma, JAV. Pavadinta, žinoma, smagiai: For dummies - lietuviškai išversta “žaliems”, nors man “žalias” ir “kvaišelis” nelabai panašūs žodžiai. Esmė, kad lietuviškas vertimas pernelyg atitinka prasmę - serija skirta ne kvaišeliams, bet kažkokiom srity nieko nenutuokiantiems.
Prisimenu, mano pirmosios šios serijos knygos buvo apie Windows 95 ir Corel… Teko pasinaudoti darbe ir per pietų pertrauką smagiai pasijuokti skaitant pirmą skyrių (kaip įjungti kompiuterį ar kažkas panašaus). Tada supratau knygos esmę - ji skirta ne šiaip kažką aprašyti elementariai, bet sukurti stilių, kad žmogus skaitydamas pasijuoktų ir nesijaustų toks “durnas”.
Geri buvo laikai…
Dabar tenka kartais parsisiųsti visokiu e-book’ų ir štai interneto platybėse užtikau tokią knygeliūkštę:

Negalėjau neparsiųsti, tiesiog tikėjaus, kad parašyta ne tik linksmai pamokančiu “for dummies” stiliumi, bet visiškai kvėšiškai ir specialiai (galbūt) europiečiams pasišaipyti iš nieko nežinančių [kvailų] amerikiečių.
Taigi, rezultatai nors ir kiek nuviliantys (pernelyg daug įvairių telefonų, adresų ir pan. nejuokingo šlamšto), bet smagių dalykų rasta:
Pasak knygos, Europa susideda iš šių [pagrindinių] dalių:
1.Britų salos (Londonas, Edinburgas, Dublinas ir jų apylinkės)
2. Centrinė Europa (Paryžius, Amsterdamas, Miunchenas - Bavarija, Viena, Bernas, Praga ir jų apylinkės)
3. Viduržemis (Roma, Pietų Italija; Florencija ir  Toskana; Venecija, Madridas, Barselona, Atėnai ir Graikų salos.
Viskas. Kitkam nerasta nei vietos, nei paragrafo, nei žodžio. Žemėlapyje, tiesa, yra kažkokie ten šešėliai šiaurėje, rytuose, bet iš esmės jie nesvarbūs, tai kam čia popierių gadint, ar ne :D

Skaitom toliau:
Apie vonią (rašysiu toliau originalo kalba, geriau skamba):
“It all starts in your first cheap pension, when you find out that the
only bathroom is down the hall and shared by everyone on the floor — of
both sexes.”
“See the section on electricity in Chapter 9 for
information on what is not safe to plug into European bathroom outlets.
(Here’s a hint: everything.)”
“Before you take your shower or bath, remember that traditional European towels are annoyingly nonabsorbent.”
“The extra porcelain fixture that looks like another toilet is called a bidet (bi-day). Do not use the bidet as a toilet. The water that jets up and out is supposed to clean your private parts more thoroughly than toilet paper. Some non-European travelers wash clothes or store fruit or beverages in the bidet, but if you think about what the bidet is supposed to be used for, you’ll see the sink is a much better place to do your laundry.”

Bet šiaip nėra ko šaipytis iš tų amerikiečių. Va sekmadienį buvau kine su grupele užsieniečių. Tarp jų esanti viena amerikietė sugebėjo vienu metu šlamšti skruditnas bulvytes, kebabą, nusipirkti popcornų ir dar kažką pasakoti pilna burna. Supergebėjimai.

Rodyk draugams

Mano naujas butas!!!

Jau prieš kurį laiką prisigyriau, kad gavom butą Kopenhagoj. O gavom mes jį palyginus keistai - nei matę, nei regėję, net nieko, išsskyrus vietą, nežinodami.
Tai va, galiausiai prieš porą dienų mūsų brangusis nuomotojas studentėlis atsiuntė krūūūvą foto. Reik man pasirodyti ir čia, be abejo :D
Svarbiausia namų vieta:

Beje, šita foto ir buvo pati pirma, kaip… ir dar kokios 5 iš įvairių vonios pakampių. Šviečia 70-ųjų stiliukas, bet svarbiausia, kad bent vietos yra, mat Kopenhaga garsėja dušais, kai reikia praustis ant tualeto atsisėdus, nes vietos daugiau nėra. Mūsų vienų draugų vonios kambario (kartu su tualetu) išmatavimai - 90cmx80cm. Esmė, kad butai centre brangūs, todėl visi didesni yra padalinti į 2-3 (panašiai ir Vilniuj, manau). O dušų anksčiau išvis nebūdavo - visi eidavo į viešąsias pirtis. Dabar, žinoma, neina, bet teko matyti daugybę skelbimų su nesąmoningiausiais dušais - rūsyje (kai butas 5ame aukšte, sandėliuko dydžio, atskiram pastate (!!!) ir pan)
Taigi, mums dar laabai pasisekė.
Toliau bendras kambarys:

Nedidukas, kaip matyti. Bet visai jaukus sakyčiau. Tik tas stalas manęs visai nedžiugina. reiks galvoti palną, kur jį nugrūsti. Labiausiai nudžiugino kaljanas ant palangės ir hanteliai prie tv. Įdomu, ar ir juos paliks :D

Toliau - virtuvė.

Šita foto kone labiausiai nudžiugino, mat virtuvė yra mano mėgstamiausias kambarys. Ne vien pyragų kepimui, bet apskritai viską aš darau prie virtuvinio stalo. Nes ten daugiausia kavos, nes ten bendravimo, draugiškumo nuotaika. Kažkaip svečių kambarys mano sąmonėje yra pasirodymas prieš kitus, fasadas. Tuo tarpu virtuvė - tikrasis vidus. nesakysiu, kas miegamasis, tegul Freudas apie tai šneka :P
Beje, miegamojo nuotraukos taip ir neatėjo. Studentas vėliau atsiuntė laišką, kad miegamojo foto padarė tokias dideles, kad jos net ir nenuėjo. Ką gi, lauksim…

Dabar mini danų k. pamokėlė:
køkken - virtuvė
sovekammer - miegamasis
livsrum - gyvenamasis kambarys
badeværelse - vonia

Rodyk draugams

Pyragų karalystė

Šiandien, kadangi širdyje švenčiu ilgo ir kankinančio rašymo pabaigą, aprašysiu vieną savo kaip ir pomėgį. Iš tiesų aš ne kulinarė, ne konditerė. geriausia virtuvė man - švari, blizganti ir tuščia. Niekad sau negaminčiau patiekalo, kuris užima ilgiau nei 15 min. Esu tikra, kad kiekvieną kartą, kai gaminu, ma ntiesiog pasiseka. Visi giria, kad skanu, kad unikalu, nematyta. Va būtent tas dalykas, kad gaminu pagal savo galvoje gimusius receptus ir jie pavyksta ir yra mano pomėgis. ne šiaip virtuvėj sukiotis.
Taigi, šitas įrašas skirtas sudėlioti mažą dalį mano “kūrinių” į vieną vietą. Ir kadangi kaip ir šventė, šįkart tai bus pyragai.
Pirmasis egzempliorius - šokoladinis obuolių pyragas. Tiesą sakant, šito aš nekūriau pati, o nugriebiau iš keksiukų ekspertės. Visa esmė yra paprastą obuolių pyragą praturtinti 2 plytelėm tirpinto šokolado. Vienintelė blogybė ta, kad šis pyragas toks baisiai saldus, drėgnas ir sunkus, kad suvalgius jo truputį daugiau jauties, lyg tavo kraujas pavirstų kakavos sviestu (spėju, kad turintiems problemų su cholesterolio kiekiu toks jausmas tik dar stipresnis). Šiaip bet kokiu atveju daugelio favoritas.

Kažkodėl man baisiai patinka morkų pyragai. Vienintelis, kas nepatinka, yra tarkuoti morkas ir po to vaikščioti oranžinėm rankom. Ir dar nepatinka, kad niekad šaldytuve nerandu kuo jį aptepti. Šiaip Švedijoj esu valgius skaniausią morkų pyragą su baltu rūgštoku aptepu ir tai buvo geriausias pyragas pasaulyje. Net turėjo mažą dailią valgomaisiais dažais užpieštą morkytę.
Maniškis, kaip minėjau, aptepo (ar pieštos morkytės)neturėjo. bet buvo ne mažiau skanus:

Nežinau, ar kam čia įdomus receptas. Na dėl visa ko įdėsiu, gal kam užeis noras išsikepti :)
Taigi, pyrago gamybai reikės 4 kiaušinių, stiklinės ar truputį daugiau aliejaus, 2 stiklinių cukraus, tiek pat miltų, 4 šaukštukų kepimo miltelių, 3 stiklinių tarkuotų morkų. Dar dėjau cinamono, vanilinio cukraus, saulėgrąžų ir nugos masės (liko nuo brangiojo mamos kalėdinės siuntos).
Viską sumaišyti bet kokia tvarka, nesivarginti plakant baltymus atskirai (dar niekad to nedariau ir visad viskas gaunas skanu :D). Masę supilti į riebalais teptą formą ir dėti į įkaitintą iki 175 laipsnių orkaitę. Aš visada pyragus darau plonesnius, kad jie greičiau iškeptų. jei forma mažesnė ir aukštesnė, tai gali reikėti daugiau laiko. Aš kepiau apie 40 min.
Įsivaizduoju, kad lb skanu būtų aptepus grietine, išplakta su citrinos rūštimi ir cukrumi. Deja, niekad tokių dalykų virtuvėj nerandu, taigi tenka verstis be to.

Dar vienas mano mėgiamas receptas yra sulčių keksas. dažniausiai jį darau sunaudoti didesniam kiekiui sulčių, kai jau matau, kad jau ateina laikas joms prarūgti (po didesnio vaakrėlio ar pan, nes šiaip sulčių ne kokteiliuose negeriame). Kadangi prarūgusių sulčių šaldytuve nenoriu, kepu pyragą.

Šito pyrago visas gerumas tame, jog jis gaunasi šlaaaapias. O jį darau paprasčiausiai keletą kartų kepant išimdama ir apšlakstydama (negailint) sultimis.
Ko dar jam reikia? Aišku, dedu nemažai kiaušinių (4 kokius). Tada truputį daugiau nei stiklinė cukraus, stiklinė aliejaus, stiklinė sulčių (kokių tik yra), mano favoritinės - citrinų. 2 stiklinės miltų. 2 šaukšteliai stebuklingų (kepimo) miltukų. Truputis nutarkuotos žievelės vaisiaus, iš kurio darytos sultys (nebūtina, aišku). Dar vanilinis cukrus nepakenks. Ir tada kepti 175 karščio orkaitėj, karts nuo karto pašlakstant sultimis. Kokia 40 min kepa.
Galima dar viršų apibarstyti psichodeliškomis drožlėmis (kokosų). tada atrodys taip:

kone barbės pyragas. Šitas, beje, su apelsinų sultim darytas.
kažkaip pavargau rašyt ir nuotraukas dėliot. Manau, paliksiu dalį geresniems laikams (t.y. naujam bloginimo įkvėpimui užėjus).
Beje, jei kurį pyragą išbandysit, tai praneškit ;)

Rodyk draugams

Dar apie sapnus - šįkart nepranašingas.

Šiąnakt vėl sapnavau žiaurų sapną. Kad įvairiausi, žiauriausi gamtos ir žmonių sukurti barjerai trukdė amn priduoti savo diplominį laiku.
BET.
Galiu sakyti, jog sapnas tebuvo įvairiausių baimių ir nerimų išraiška.
Darbas priduotas, parašai sudėti.
Dabar laikas švęsti :D

Rodyk draugams

Pranašingas sapnas: taip, jų vis dar būna

Šianąkt miegojau baisiai prastai. Pirmiausia po naktinio rašymo nuėjusi į lovą baisiai išgąsdinau savo brangųjį (sugebėjo užmigti žiūrėdamas filmą ir kompiuterio šviesoj vos atsibudusiam pasirodžiau, matyt, labai šmėkliška). Atsigulus ilgai negalėjau užmigti, vis mąsčiau, kaip ir ką dar reikia pakeisti nelemtame BBD, kaip man reikės išmokti danų kalbos, vėl BBD. Negaliu aš BBD ant šito darbo :)

Po ilgo vartymosi užmigau. Ir sapnuoju, kad išeinu gintis darbo, padarau prezentaciją. O komisijos narė (kažkokia nematyta pikčiurna bobšė - grynai vaizduotės sukurta ir tikiuos, kad neteks tokios nei iš šio nei iš to išvysti) man sako:

- Panele, jūs darbą rašėte ne ta tem, kurią komisija patvirtino. Susitiksim kitais metais.

Pabudau iškart šoko ištikta. Ir gavau dvigubą šoką, prisimindama, kad iš tiesų pakeičiau pavadinimą. 2 žodžius, bet vis tiek mūsų univere prisikabint gali. O esmė, kad mano darbo vadovė Kaune, į Vilnių atvažiuoti nebežada, o jos parašą ant titulinio lapo su pakeistu, nelegaliu pavadinimu aš jau turiu.
Buvo 6 ryto, bet puoliau rašyti e-mail’o.
Grįžau į lovą. Širdis daužos. Negi dabar neleis man gintis šitiek rašyto darbo vien dėl tokių žodžių ar dėl parašo nebuvimo. O kas, jei taip ir bus? Buvau kone pradėjus svarstyti, nuo kurio tilto čia šokti (savižudžių tauta vis dėlto esam). Nesimiegojo man niekaip, dar sugebėjau alkūnę į brangiojo šoną įsmeigti.
Po poros valandų atsikeliu - atrašė vadovė:
“siųsk tą savo titulinį, atspausdinsiu, pasirašysiu ir atsiųsiu į universitetą, atsiimsi registratūroj.”

Kone išbučiuot kažką norėjau.
Ir pasąmonei už sapną padėkoti.
Niekad nebūčiau pagalvojus, kad taip būti gali.

Šiandien keletas danų kalbos žodžių bus (kad neatsilikčiau):
drøm - sapnas
kys - bučinys (brangiajam, kad nesupyko už alkūnes į šonus)
søvnig - mieguistas (kaip aš jaučiuos po bemiegės nakties)

Rodyk draugams

Istorija apie tai, kaip niekad neatostogauti

Aišku, vakar neparašiau nė žodžio.
Bet tėvus sąžiningai aplankiau ir vyno nupirkau.
Dabar ieškau, ką čia nuveikus, kad išvengčiau rašymo. Kažkaip man jau nusibodo. Noriu atostogų. Galiausiai, jau tikrai seniai jų neturėjau…

Pamenu, kaip 12-oj klasėj save raminau, kad “pasibaigs egzaminai, ir aš atostogausiu kaip reikiant”. Po to pusę vasaros bandžiau mokintis vairuoti, bet tiesiog buvau taip persikrovus mokinimosi, kad mečiau. Bet atostogos jau buvo praėję.

Baigus pirmą kursą tiesiog turėjau susirasti darbą. Paatostogausiu vasaros gale, maniau. Taigi smagiai ariau visą vasarėlę, už tokį mini mini atlyginimą (be patirties nenorėjo daugiau man mokėti). O į vasaros galą, kai jau turėjau pagal savo planus atostogauti, staiga kažkaip gavau pasiūlymą įstoti į studentų organizaciją, organizuoti visokius žygius, žaidimus, susirinkimus. Smagu buvo, nesakau. Gėrėm alų rašydami protokolus. Tokie rimti, su kaklaraiščiais, kompais ant kelių. Kam tokiems atostogos, ką?

Tuomet antras kursas praėjo, pradirbau ir bestudijuodama - mokiau kitus studentus papildomai. Geras darbas, smagus ir naudingas: padeda tiek man geriau išmokti, tiek besimokantiems. Bent taip noriu tikėti. Bet žinia, pasibaigus sesijai niekam tokio darbo nebereikia. Bet kur jau aš be darbo vasarą sėdėsiu. Įsidarbinau dizaino įmonėje.. dizainere. Iš tiesų  pagalbininke įsidarbinau, bet kai tikras dizaineris išėjo, pasodino mane į jo kėdę. Nesiskundžiu - išmokau dirbti photoshopais ir coreliais. Ir šiaip su visokiais menininkais ir pamišėliškais klientais pabendrauti teko. O su bendradarbėm paskutines suknelių madas diskutuodavom. Smagu.

Trečiame kurse išvažiavau į Švediją. Ten, aišku, nedirbau, bet atostogom irgi pavadint neišeina. kažkaip tos skandinaviškos studijos nelengvos. Nors kad daug įdomesnės ir patrauklesnės tai milijonus kartų patvirtinčiau.
Grįžus teko vėlgi dirbt dvigubai - kai kurių dalykų neturėjau, taigi teko kiek pasiskaityt. O dar SA (studentų atstovybė) vėl prispaudė grįžt pas juos. Grįžau.

Baigėsi sesija. Atostogavau lygiai savaitę. Tada vėl įsidarbinau. Kai tą darbą galiausiai mečiau - įkūrėm su brangiuoju savo įmonę. Ir va čia dabar sėdžiu, su įmone, su BBD. Ir galvoju, praeis atostogos kraustantis, galų gale, reiks vis tiek darbuotojus prižiūrėt bent minimaliai. Kurt gal kokį neatostogaujančių klubą? pavadinsiu “Anti-Bonifacijus”. Kas už??

Rodyk draugams

BėBėDė ir egzaminai - kvepai pabaiga

Smagiausia yra rašyti išvadas.
Nors ne, smagiausia yra skaityti, taisyti, braukyti (kompiuteriškai), dėti Word’inius komentarus, dėlioti kablelius, keisti eilučių tarpelius ir pan. Čia kalbu ne apie šiaip sekretoriškus pomėgius, bet apie BĖBĖDĖ (BBD- bakalaurinis baigiamasis darbas).
Liko savaitė visokio smagaus braukymo ir pertaisymo, o kadangi dar šiandien [iš]laikiau paskutinį egzaminą (reklamos ir rėmimo - pasirodė visai lengvas), tai išvis užuodžiu vasarą, laisvę… visai kaip mokykliniais laikais, gal todėl skaitinėju blogus dvyliktokų su tokiu truputį nostalgišku jausmu…
Šiaip paskutinio egzamino atšventimui įkaliau žuvytinių sausainių:

Šiandien dienotvarkėje (nors dienos liko jau mažai):
1. Aplankyti tėvus (pradedu pamiršti, kaip atrodo)
2. Pereii į geek mode ir patobulinti bent 2-3 proc. BBD.
3. Nusipirkti dėžę vyno (buteliais per brangu) tolimesniam šventimui.

Ech, skaniai kvepia ta laisvė :D

Rodyk draugams

Vilniaus miesto problemos (neat dalykiukas)

Klaidžiojau po Vilniaus savivaldybės tinklapį ir radau tokį visai nieko dalyką: visokių tvarkomų, remontuojamų ir kitaip apeitinų vietų žemėlapį.

Nežinau, gal aš čia taip atsilikusi, bet tik dabar sužinojau, kad toks apskritai egzistuoja. O kiek būtų laiko sutaupyta, jei prieš keliaujant “aprodyt Vilnių” brangiausiajam būčiau patikrinus, ar nenuvešiu jo į kokius apkasus :D

Rodyk draugams

Nuostabumai

Šiandien su brangiausiuoju išssprendėm vieną didelę problemą: būsto klausimą Danijoje. Esmė ta, kad rasti butą už prieinamą kainą ir geroj vietoj Kopenhagoj yra kažkas panašaus kaip rasti šviežių skanių braškių maximoj viduržiemį. Ieškoti pradėjom jau prieš gerą mėnesį: užsiregistravom paieškų tinklapiuose, mokėjom po 50kr, paskelbėm prašymą (gal kas turit pažįstamų…?) keletoj diskusijų forumų, kur brangusis dalyvauja.

Vakar iš baisaus liūdesio ir failure jausmo nuvarėm į mambo ir prigėrėm daug pigaus vyno, kas mane privedė kone iki ašarų, kad taip nesiseka, kad teks nuomotis kokį baisiai brangų butą už 10 000kr (apie 5000lt) per mėnesį, kad mūsų verslas bankrutuos, nes turėsim dirbti pagalbinius darbus, kad tokį butą išlaikytume, kad teks kraustytis į palapinę ir pan.
Bet ŠIANDIEN yra diena iš didžiosios D, nes kokie 98 proc., jog butą mes jau turim. Už 5500kr per mėnesį, pakankamai centre, su baldais (kas danijoj labai neįprasta),  netoli įvairiausių kavinių, kebabinių, klubų, parduotuvių, universitetų (kas leis man eksploatuoti bendravimą su tarptautiniais studentais), Tivoli parko ir t.t. ir pan.

Visas nuostabusis veiksmas vyko taip: brangusis, apimtas liūdesio po vakar skandinimo, nuėjo į vieną iš tinklapių, kur mes esam užsiregistravę. Panaršė, parašė porą meilų. Tada vienam sugalvojo paskambinti. Pokalbis pasirodė itin smagus, nes pasirodo, jog butą išnuomoja studentų pora (beje, iš CBS - Copenhagen business school, kur aš nerealiai noriu studijuoti magistrą), kurie išvyksta pusmečiui į Australiją apsikeitimo programai. Taigi, dėl to ta maža kaina, baldai ir visa kita. O kadangi mes su brangiuoju dar vis studentai, tai greit radom bendrą kalbą ir dabar, jei tik studentas neapsigalvos, butas jau mūsų :) Tiesa, pusmečiui. Bet į tą laiką stengsimės surasti kažką geresnio.

Dienos žodis: lejlighed (butas)

Rodyk draugams