BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Beveik nelegali imigrantė

Pasirodo, pakeisti gyvenamą vietą ES nėra taip lengva, kaip atrodo. Arba kaip buvo senais gerais Erasmuso laikais… Tada buvau pririšta prie namų universiteto, stipendijos ir nesikėsinau dirbti, prašyti daktaro ar pan.

Dabar viskas kitaip. Peteris užtikrino, jog viskas bus “labai lengva”, kadangi dirbame savo įmonėje ir mokesčius Danijai bei asmens kodą šioje karalystėje gavau gerokai prieš atkeliaujant. Deja, tai nieko nekeičia. kadangi čia, jei nori įsikraustyti, privalai kartu rasti ir gydytoją (visų galų meistrą viename), jo atsisakyti negali, o jo gauti negali, kol neįrodai, jog esi pakankamai apsirūpinęs čia gyventi.  Tai kas, kad mokesčius iš esmės JAU moki.

Dabar turiu laukti, kol sutvarkys banko sąskaitą (gerai bent, kad turėjau asmens kodą jai gauti), tada pervesti į ją nemažą sumelę (gerai kad ir ją turiu… nors iš tiesų nevisai mano), tada gauti banko patvirtinimą, kad tokia suma ten yra, pasidaryti nuotrauką ir jau tada kulniuoti į imigrantų centrą (kur šiaurės-europietiškai atrodanti buvau paskutinįkart vienintelė). Smagybė. Bent jau išmokau važiuoti autobusais, t.y. pažįstu bent keletą maršrutų. Plotu Kopenhaga pasirodė ne tokia baisiai didelė. Bet biurokratizmu - tai jau tikrai.

Beje, šiandien neleido nusipirkti SIM kortelės, nes nepriima mano asmens kodo, kadangi aš pagal viską Danijoj dar negyvenu. Teko pirkti brangesnę supermarkete (per internetą ten jos itin pigios).

Dar viena - jau smagesnė šiandienos investicija yra kavos aparatas. Be to, pavyko rasti visai mielos ir neekologiškos (ignoruoju šitą maniją, nes ji tėra būdas iš patiklių žmogelių išpešti pinigų - kas ekologiškas kartais būna net kenksmingiau aplinkai) kavos. Šiaip kol esu neturtinga ir nelegali imigrantė, tai į naujų maisto produktų bei kavinių išbandymus nepretenduoju. Einu, geriau, dar kavos išgersiu :)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. shiny:

    kaip sudetinga! as kai svedijoj gavau asmens koda tai automatiskai i namus atsiunte ligonines kortele ir priskyre artimiausiai poliklinikai. kazkaip isivaizdavau kad visoj skandinavijoj turetu but viskas taip paprasta (:

    sekmes su popieriais!

  2. GG:

    Tai žinau, Švedijoj viskas labai lengvai, o čia… bet Švedija yra pirmoj vietoj pagal lengvumą įsikurti imigrantui, o Danija kažkelioliktoj…

Rašyti komentarą